Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2023 r.
Imieniny obdchodzą: Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda
Aktualności
obchody_3_maja_v2
Gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Sulikowie
04.05.2016

We wtorek 3 maja br. w Gminie Sulików odbyły się obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie celebrowana przez ks. Dziekana Janusza Kankiewicza oraz ks. Andrzeja Wojciechowskiego.

więcej »
Sesja_starosta
Sesja Rady Gminy Sulików
29.04.2016

W dniu 27 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sulików odbyła się XVII  Sesja Rady Gminy. Tematem głównym posiedzenia był stan dróg na terenie Gminy Sulików oraz planowane remonty dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich w 2016 roku.

więcej »
stypendia pomostowe
Informacja o Stypendiach Pomostowych
29.04.2016

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy wsparciu Agencji Nieruchomości Rolnych jako organizatora wstępnej rekrutacji kandydatów w raku Akademickim 2016/2017 kontynuuje realizację Programu XV edycji „Stypendia Pomostowe”.

więcej »
dworzec_2
Budynek dworca kolejowego w Sulikowie zabytkiem
29.04.2016

Budynek dworca kolejowego w Sulikowie wzniesiony został w 1927 roku według projektu Adolfa Radinga, wybitnego niemieckiego architekta. Obiekt położony przy ul. Dworcowej został w miesiącu kwietniu br. decyzją Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpisany do rejestru zabytków.

więcej »
promesa_kamienna_góra
Promesa na przebudowę drogi w Biernej
26.04.2016

Wiemy już jaki odcinek drogi zostanie przebudowany w ramach otrzymanej przez Gminę Sulików promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych - intensywnych opadów deszczu z czerwca 2013 r.

więcej »
GOK
Zapraszamy do udziału w konkursie
25.04.2016

Zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjum  Gminy Sulików do udziału w konkursie plastycznym pn. „Zabytki Gminy Sulików widziane oczami dzieci i młodzieży”.

więcej »
Droga Podgórze
Rozpoczęły się wiosenne remonty dróg
25.04.2016

Choć tegoroczna zima nie dała się zbyt mocno odczuć kierowcom, to jednak wiele odcinków dróg wymaga napraw. Na terenie gminy Sulików rozpoczęto sukcesywny przegląd nawierzchni.

więcej »
ZGiUK
Utylizacja zużytych igieł i strzykawek
21.04.2016

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Spółka z o. o. w Lubaniu informuje, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa, jako jeden z pierwszych w Polsce, wprowadza procedurę bezpiecznego pozbywania się przez mieszkańców zużytych igieł i strzykawek.

więcej »
Arimr
Komunikat
19.04.2016

16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

więcej »
PCPR
"Masz MOC, by nieść POMOC"
18.04.2016

Za ścianą słyszysz krzyki. Po pewnym czasie milkną, a Ty idziesz spać. Na ulicy rodzic szarpie dziecko. Przechodzisz obok. Przecież to on je wychowuje. 

więcej »
Umowa e-uslugi
Gmina Sulików podpisała umowę partnerstwa
12.04.2016

W dniu 11 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Bolesławcu Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików podpisał umowę partnerską na rzecz realizacji projektu "Budowa Systemu Informacji Przestrzennej oraz rozwój e-usług publicznych i elektronicznych usług administracyjnych w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego". 

więcej »
Dolny Śląsk
Najciekawsze projekty w telewizji!
12.04.2016

Ruszył plebiscyt Ministerstwa Rozwoju i Telewizji Polskiej na najciekawsze projekty biorące udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Zwycięzcy zostaną wybrani spośród wszystkich atrakcji zgłoszonych do 15 kwietnia. Nagrodą dla najlepszych propozycji jest ich prezentacja w Telewizji Polskiej.

więcej »