Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
Aktualności
Info
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert
07.02.2013

Wójt Gminy Sulików ogłasza konkurs na realizację zadań publicznych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w 2013 roku.

więcej »
Apel o pomoc
Apel o pomoc
06.02.2013

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulikowie zwraca się z apelem o pomoc rodzinie Państwa Rebeccy i Garyego Rollans zam. w Studniskach Dolnych 148g/6, poszkodowanej w wyniku zdarzenia losowego (pożar lokalu mieszkalnego), jakie miało miejsce w dniu 02.02.2013 r. 

więcej »
Człowiek-najlepsza inwestycja, zaproszenie do udziału w szkoleniach
Człowiek-najlepsza inwestycja, zaproszenie do udziału w szkoleniach
06.02.2013

Firma Róg Spółka Jawna Consulting&Business Training zaprasza do uczestnictwa w projekcie szkoleniowym Operatywni Specjaliści współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, w ramach POKL, którego celem jest podniesienie kwalifikacji pracowników w branży przetwórstwa przemysłowego w dolnośląskich przedsiębiorstwach. 

więcej »
Bałtyk Tour
"Kulturalne" ferie
22.01.2013

Ferie zimowe to chwila wytchnienia od nauki i szkoły dla wszystkich dzieci. To nie tylko czas wypoczynku, ale także możliwość aktywnego spędzenia czasu. 

więcej »
Pierwsze spektakle grup teatralnych
Pierwsze spektakle grup teatralnych
22.01.2013

Zgodnie z harmonogramem wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na styczeń jako pierwsza na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie wystąpiła w ubiegły piątek (18 stycznia) starsza grupa teatralna. 

więcej »
Bałtyk Tour
Mikołaj w Małej Wsi Dolnej i Mikułowej
07.12.2012

Z inicjatywy sołtysa Małej Wsi Dolnej oraz za aprobatą społeczności wiejskiej, zostały wygospodarowane środki na zakup paczek z łakociami dla najmłodszych mieszkańców sołectwa. 

więcej »
Ruszyła budowa pierwszej farmy wiatrowej w gminie
Ruszyła budowa pierwszej farmy wiatrowej w gminie
06.12.2012

W Gminie Sulików z początkiem października ruszyła budowa pierwszych wiatraków w miejscowości Mała Wieś Dolna, jako części parku wiatrowego Koźmin. Inwestorem są firmy EDP i Geo Renewables. Na farmie wiatrowej stanie docelowo 14 turbin wiatrowych Gamesa G90 , w tym 5 na terenie Gminy Sulików i 9 na terenie Gminy Zgorzelec.

więcej »
Dzień Górnika w przedszkolu
Dzień Górnika w przedszkolu
06.12.2012

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Publicznego Przedszkola w Sulikowie. Tradycyjnie 3 grudnia, dzień przed Barbórką przedszkolaki goszczą przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów.

więcej »
\
"Kuźnia talentów"
29.11.2012

Od nowego roku szkolnego młodzież z Gminy Sulików w wieku 11-18 będzie mogła skorzystać z dodatkowych zajęć, które zostaną zorganizowane w ramach programu „Kuźnia Talentów”, będącego kontynuacją zeszłorocznego pn. „Masz talent - mnóż szczęście”. Wsparciem w formie warsztatów: plastycznych „Scena”, fotograficznych „Fotka”, filmowych „Kadr” i logicznego myślenia „Główka pracuje” objętych zostanie 32 uczniów szczególnie uzdolnionych.

więcej »
\
"Droga serwatkowa" w Radzimowie już przejezdna
22.11.2012

W dniu dzisiejszym miał miejsce odbiór techniczny odbudowanego odcinka drogi gminnej tzw. „serwatkowej” uszkodzonego w wyniku powodzi z 2010 r. Przystąpienie do prac warunkowała wcześniejsza odbudowa przez Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu uszkodzonego w tym miejscu koryta rzeki Czerwona Woda. 

więcej »
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
22.11.2012

Nie każdy dorosły wie, że dzień 25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulikowie z ogromną radością przyszły 22 listopada br. do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. 

więcej »
Punkt przedszkolny w Studniskach Dolnych
Punkt przedszkolny w Studniskach Dolnych
19.11.2012

Od października br. w budynku Szkoły Podstawowej w Studniskach Dolnych rozpoczął działalność pierwszy w Gminie Sulików niepubliczny punkt przedszkolny o nazwie „Promyczek”. Nowa placówka przedszkolna dla dzieci w wieku 3-6 lat powstała dzięki przychylności władz Gminy, polegającej na oddaniu w użyczenie kilku pomieszczeń, niezbędnych do prowadzenia działalności. 

więcej »
Patriotyczny
Dzień Niepodległości w Gminie Sulików
12.11.2012

W historii Polski data 11 listopada 1918 roku ma szczególne znaczenie - tego dnia zakończyła się I Wojna Światowa. To ważny dzień dla wszystkich Polaków, upamiętniający odzyskanie niepodległości wywalczonej po przeszło stu latach niewoli i rozbiorów. 
Tegoroczne Obchody 94 rocznicy Narodowego Święta Dnia Niepodległości w Gminie Sulików obchodzone były w sposób szczególny. 

więcej »
Info
Nowy podział gminy na okręgi wyborcze
06.11.2012

W dniu 30 października br. Rada Gminy Sulików uchwaliła nowy podział gminy na okręgi wyborcze, zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Kodeks wyborczy. 

więcej »
Info
"Ekologiczna" wycieczka dla zwycięzców
06.11.2012

Grupa dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Sulików - zwycięzców konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej w dniu 27 października 2012 r. w nagrodę wzięła udział w wycieczce. Wyjazd zorganizowany został w ramach ekologicznego projektu pn. „Wszystko wiemy dlatego segregujemy”. 

więcej »